Spread the love

שיא של 50.4 מיליון מבוגרים אמריקאים, או בערך אחד מכל חמישה, מתכננים להמר על הסופרבול השנה בין פילדלפיה איגלס לקנזס סיטי צ’יפס, לפי איגוד המשחקים האמריקאי. ההתאחדות צופה שהם יהמרו בסך הכל 16 מיליארד דולר על המשחק. זה יכול לספק עלייה משמעותית למסעדות שאימצו הימורי ספורט באחת מ-36 המדינות שבהן פעילות כזו היא חוקית.

בשנת 2018, בית המשפט העליון של ארה”ב ביטל חוק פדרלי שאסר הימורי ספורט במדינות שאינן נבאדה. הפסיקה פתחה את שערי השיטפון ללגליזציה של מדינה למדינה וב-1 בינואר הפכה אוהיו למדינה האחרונה שמכשירת הימורים בספורט. עם כניסת החוק הזה לתוקף, יותר מ-700 מסעדות וברים במדינה כבר קיבלו רישיון לארח משחקי ספורט בשטח, מה שמוכיח שמפעילים רבים מאמצים את הפעילות בניסיון להניע תנועה רגלית.

ברור שאמריקאים רבים רוצים להמר ורבים מאלה ירצו גם לאכול, לשתות ולהתרועע מחוץ לביתם. זו ללא ספק הזדמנות גדולה למקומות כמו Hide-A-Way Buffalo Grill בקנטון, אוהיו, שהתקינו קיוסק הימורי ספורט בשירות עצמי לאחר שמדינתו הפכה לחוקית. לפי מאגר קנטון, ישנם כ-1,000 קיוסקים מורשים כבר מותקנים ברחבי אוהיו, בעוד ש-400 נוספים אושרו מראש לרישוי. באוהיו עולה 1,000 דולר להגיש בקשה לרישיון זה, שנמשך שלוש שנים. העלות הנוספת עשויה להוסיף לחץ בסביבה ממילא לחוצה, אבל היא גם יכולה להתברר כתשואה מהירה בהתחשב בעניין הגובר. שוק הימורי הספורט צפוי לגדול בכ-10.2% בכל שנה עד 2029.

לקוחות שמשקיעים במשחק צפויים להישאר זמן רב יותר ולהוציא יותר, על פי דיווח מ-CGA מאת NielsenIQ. ככזה, מספר רשתות שיתפו פעולה עם חברות הימורי ספורט מקוונות, כולל Buffalo Wild Wings, שחברה ל-BetMGM ב-2019 והרחיבה את הקשר הזה ב-2021 כדי להציע חוויות במסעדה בעת ביצוע הימורים. באותה תקופה, ריטה פאטל, ה-CMO דאז, אמרה שהמותג מחפש להרחיב עוד יותר את טביעת הרגל שלו בתחום הימורי הספורט ככל שהוא ממשיך לצמוח. (Buffalo Wild Wings לא הגיב לבקשת תגובה לסיפור זה). הוטרס אימצה גם הימורי ספורט באמצעות השותפות שלה עם DraftKings, בעוד שרעיונות אחרים, כולל דייב אנד באסטר’ס, החלו לבחון שותפויות כאלה.

ביקוש, תעבורה, כרטיסים, דמי רישוי סמליים – על פני השטח נראה שיש הרבה יתרונות למסעדות לאמץ טוב יותר את הספורט החוקי, וזו הסיבה שאיגוד המסעדות של אוהיו היה בעד החוק של אותה מדינה.

“איגוד המסעדות של אוהיו עבד קשה כדי לוודא שיש דרכים רבות עבור המסעדות והברים של אוהיו להשתתף ולהפיק תועלת ממשחקי ספורט חוקיים כאן במדינת באקאי”, אמר טוד בואן, מנהל לענייני חוץ וקשרי ממשל ב-ORA .

בואן הצביע על הפוטנציאל שיצרה הלגליזציה הזו; למשל שיתוף פעולה עם אחד מבתי הקזינו של אוהיו או עם אחת מ-20 האפליקציות המקוונות נוספות שאושרו למשחק מקוון באוהיו או היכולת לקבל רישיון להציע משחקי ספורט דרך קיוסק, שלדבריו היה ייחודי יחסית.

“רצינו לוודא שהדרך להרוויח מהברים והמסעדות באוהיו תהיה איתנה”, אמר. “אנו מצפים לעזור לחברים שלנו להעריך את ההזדמנות החדשה והצומחת לתקשר עם הפטרונים שלהם.”

הערכה היא המפתח כאן. למרות שהימורי ספורט יכולים להביא יותר תנועה וצ’קים גבוהים יותר, יש גם סיכוי שהם עלולים ליצור יותר כאוס או אפילו תפיסות שליליות שכן ההתמכרות להימורים גדלה ב-30% במהלך השנים האחרונות. תרחיש הסיכון/תגמול עדיין לא נראה, וזו הסיבה שאיגוד המסעדות של טקסס נשאר נייטרלי בנושא כאשר הוא עולה בכל מחזור בחירות.

“אנחנו נישאר ניטרליים עד שנוכל באמת לקבוע את ההשפעה על מסעדות”, אמרה אמילי וויליאמס נייט, מנכ”לית איגוד המסעדות של טקסס. “אנחנו עדיין לא יודעים מה ההשפעה בשורה התחתונה על מה שמוצע, אז אנחנו שומרים על האבקה יבשה לעת עתה”.

בינתיים, כל העיניים נשואות לגלנדייל, אריזונה, שם הימורי ספורט פועלים מאז ספטמבר 2021 ושם לא חסרים מפעלים שמציעים את ההזדמנות.